پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

تایرهای بدون هوا در حال نزدیک ‌تر شدن به تولید، قرار است در فوریه 2023 در معرض آزمایش قرار گیرد. این تایر ها با ساختار منحصر به فرد از پره های کشیده شده در امتداد دو طرف داخلی لاستیک  تشکیل شده اند و می توانند وزن خودرو را تحمل نمایند و نیازی به پر کردن دوره‌ای لاستیک‌ با هوا نیست، به این معنی که لاستیک‌ ها به نگهداری کمتری نیاز دارند و نگرانی پنچر شدن آن ها از بین می‌رود.

این لاستیک‌ ها بهتر در برابر ارتعاشات ناشی از ضربه ‌های خودرو مقاومت می کنند و در جاده‌ها تقریباً غیرقابل تخریب هستند.

ساختار پره و عاج این تایر ها از رزین ترموپلاستیک ساخته شده است و کاملا قابل بازیافت می باشد و طبق ادعای شرکت سازنده، به دلیل عملکرد بهتر لاستیک های پره ای، راندمان اتومبیل ها بالا رفته و در نتیجه انتشار گاز CO2 در جهان کاهش خواهد یافت.

انتظار می رود این تایرها برای عرضه به بازار در سراسر جهان تا سال 2024 آماده شود.

کد خبر: 049

تاریخ انتشار:   24 بهمن 1401

دسته بندی: نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: InterestingEngineering