پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

موتور سواران در تصادفات و حوادث رانندگی به دلیل عدم وجود تجهیزات حفاظتی مناسب دچار بیشترین و شدیدترین آسیب ها می شوند.

شرکت سوئدی Mo'cycle مدلی از یک شلوار جین تولید کرده است که در صورت تصادف یا برهم خوردن تعادل موتور سوار مانند ایربگ باد شده و از پا و زانوی موتور سوار محافظت کند.

«ایربگ جین» توسط یک بند به وسیله نقلیه متصل می‌شود و چنانچه راننده به طور ناگهانی از صندلی جدا شود، بند متصل باعث فعال شدن ایربگ شده و شلوار باد می شود.

این کیسه های هوا قابل شارژ بوده و به گونه ای طراحی شده است که چنانچه نیرویی معادل افتادن موتور سوار به آن وارد نشود، عمل نمی کند.

پیش تر نیز تکنولوژی مشابهی برای محافظت از سر و گردن راکبان موتور و دوچرخه ابداع شده بود که باز شدن ایربگ منجر به تشکیل یک کلاه بادی می شد.

کد خبر: 051

تاریخ انتشار:   1 اسفند 1401

دسته بندی: اختراعات و نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: Mo'cycle