پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

شاید ایده استفاده از پهپاد را برای گرفتن عکس های سلفی هوایی دوست داشته باشید، اما نمی خواهید یک کوادکوپتر بزرگ، گران قیمت و پیچیده بخرید؛ اینجاست که دوربین پرنده هوشمند بدون نیاز به کنترل از راه دور وارد می شود!

دوربین پرنده هوشمند که Hover Camera X1 نام دارد، دارای بدنه فلزی لولایی است که می توان آن را در یک کیف کوپک و حتی در جیب لباس نگهداری کرد. ضمن آنکه حفاظ فلزی اطراف پروانه ها، خطرات ناشی از برخورد احتمالی با اطراف را نیز از بین می برد.

طبق ادعای کمپانی سازنده، این دوربین را می توان از راه دور کنترل کرد و یا بدون نیاز به تلفن همراه و کنترل از راه دور از طریق برنامه از پیش تعیین شده به پرواز در آورد. همچنین این نوآوری دارای لرزشگیر الکترونیکی است و تصاویر را روی حافظه داخلی ذخیره و از طریق wifi نیز می تواند به صورت آنلاین به گوشی هوشمند ارسال نماید ضمن آنکه برنامه های تصویر برداری آن متنوع است.

کد خبر: 075

تاریخ انتشار18 خرداد 1402

دسته بندی: نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر:Hover Camera

 

برای دریافت جدید ترین اخبار علم و فناوری کلیک کنید