پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

 در حالی که لیفتراک ها برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین در داخل و خارج از ساختمان ها به خوبی عمل می کنند، آنها حجیم و گران هستند و نمی توانند هر جایی و برای هر نوع بار مورد استفاده قرار بگیرند؛ اینجاست که سیستم حمل و نقل رباتیک ماژولار FORMIC وارد می شود!

این فناوری توسط استارت آپ آلمانی FORMIC Transportsysteme توسعه یافته است که شامل چندین ماژول حمل و نقل روباتیک شش چرخ می باشد که هر یک از آن ها مجهز به دوربین، تراشه ارتباطات رادیویی و جک است که می تواند تا 2.5 تن را بلند کند.

یک اپراتور انسانی ماژول های رباتیک را از طریق کنترل از راه دور هدایت می کند. از آنجایی که دوربین‌ ها و رادیوهای ماژول‌ ها به آن‌ ها اجازه می ‌دهند موقعیت‌ های یکدیگر را در هر زمانی ردیابی کنند، به‌ طور مستقل حرکات خود را هماهنگ می‌ کنند. به عبارت دیگر، کاربر فقط آنها را به‌ عنوان یک گروه کنترل می‌ کند، نه به‌ عنوان واحدهای فردی.

روش سیستم حمل و نقل رباتیک ماژولار FORMIC را در ویدئو بالا ببینید.

کد خبر: 084

تاریخ انتشار9 شهریور 1402

دسته بندی: اختراع، نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: FORMIC

      برای دریافت جدید ترین اخبار علم و فناوری کلیک کنید