پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

مؤسسه رسانه ای ترویج علم || حامی نوآوری های سبز || فرصتی برای خلاق زیستن

پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

امیر مؤمنان امام علی (علیه السلام):
ای کمیل بن زیاد!
مردم سه دسته اند، دانشمند الهى، آموزنده اى بر راه رستگارى و پشه هاى دست خوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که به دنبال هر سر و صدایى مى روند و با وزش هر بادى حرکت مى کنند؛ نه از روشنایى دانش نور گرفتند و نه به پناهگاه استوارى پناه یافته اند.
اى کمیل: دانش بهتر از مال است زیرا علم، نگهبان تو است و مال را تو باید نگهبان باشى مال با بخشش کاستى پذیرد اما علم با بخشش فزونى گیرد و مقام و شخصیتى که با مال به دست آمده با نابودى مال، نابود مى گردد. اى کمیل بن زیاد شناخت علم راستین (علم الهى) آیینى است که با آن پاداش داده مى شود و انسان در دوران زندگى با آن خدا را اطاعت مى کند و پس از مرگ، نام نیکو به یادگار گذارد. دانش فرمانروا و مال فرمانبر است.
اى کمیل ثروت اندوزان بى تقوا مرده گرچه به ظاهر زنده اند، اما دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده اند، بدن هایشان گرچه در زمین پنهان اما یاد آنان در دل ها همیشه زنده است.
کلمات قصار نهج البلاغه، حکمت ۱۴۷

خط تولید مینی کم جیبی در سال 2018 با یک سنسور 1.2 اینچی ساخته شده بود، چند سال بعد نسخه 2 با سنسور 1.7 اینچی و قابلیت های ویدئوی 4K و این بار یک سنسور 1 اینچی با کیفیت تصویر بی نظیر، حتی در شرایط نوری چالش برانگیز عرضه شده است.

نرخ فریم در رزولوشن 4K نیز از 120 فریم در ثانیه به240 فریم در ثانیه برای Full HD افزایش یافته است، فوکوس سریع تمام پیکسلی برای هماهنگی با اشیاء با حرکت سریع وجود دارد، در حالی که زوم دیجیتال تا 4 برابر عمل می‌کند.

صفحه ‌نمایش OLED  با اندازه 2 اینچی نه تنها نسبت به مدل ‌های قبلی بهبود یافته است، بلکه می‌تواند از حالت عمودی به منظره بچرخد و با انجام این کار، دوربین نیز به صورت خودکار به آن حالت تغییر می‌کند.

 عملکرد این دوربین جذاب را در ویدئو بالا از دست ندهید.

کد خبر: 092

تاریخ انتشار22 آبان 1402

دسته بندی: اختراعات، نوآوری

تحریریه پایگاه خبری توسعه اختراعات و نوآوری

منبع خبر: Dji

            برای دریافت جدید ترین اخبار علم و فناوری کلیک کنید